Skip to main content
search
0

Czym charakteryzuje się Masaż Shiatsu?

Shiatsu to słowo pochodzące z języka japońskiego i znaczy dokładnie tyle, co „uciskać palcami”. Pomyślisz pewnie, dlaczego ktoś stworzył takie słowo? My wiemy! Shiatsu idealnie oddaje sens techniki masażu, który znasz pod tą samą nazwą. Sprawdź czy Masaż Shiatsu przypadnie Ci do gustu!

Precyzyjna technika prosto z Japonii

Jak już zapewne się domyślasz, Masaż Shiatsu w Samui Spa jest odwzorowaniem pradawnej techniki pochodzącej z dalekiej Japonii. Sam masaż łączy w sobie sekrety technik akupresury oraz tradycyjnej medycyny japońskiej. Ówcześni lekarze twierdzili, że zdrowie naszego organizmu jest stanem równowagi pomiędzy dwoma energiami – Jin i Jang. Każde zaburzenie tego balansu skutkuje chorobą i dolegliwościami bólowymi, między innymi migreną czy bólem brzucha. Potrzeba było zatem sposobu na przesunięcie sił w ciele tak, by utrzymać homeostazę – stan zdrowia. W tym celu narodził się masaż shiatsu, który działając poprzez szlaki energetyczne przywraca harmonię.

Szlaki energetyczne, a masaż shiatsu

Bazując na założeniach tradycyjnej medycyny japońskiej można stwierdzić, że w naszym organizmie wyróżnia się 12 szlaków energetycznych, tak zwanych meridian. Możemy zaliczyć do nich m.in.: wątrobę, żołądek, serce, nerki, pęcherzyk żółciowy czy jelito grube. Każdy z nich ma swoje punkty energetyczne zlokalizowane w całym ciele, nie tylko w pobliżu danego organu. Poprzez stymulację określonych punktów możemy zwiększyć przepływ energii Jin lub Jang i tym samym przywrócić zdrową równowagę. W myśl tych ustaleń stworzono masaż shiatsu – sposób na rozregulowanie energetyczne!

Jak wykonywany jest masaż shiatsu?

Shiatsu to przyjemny i relaksujący zabieg, którego zadaniem jest zniwelowanie bólu i pozbycie się napięć mięśniowych. Masaż wykonywany jest w określonej kolejności, najpierw masowane są stopy i nogi, następnie plecy, kończąc na ramionach i głowie. Główną techniką stosowaną podczas zabiegu jest akupresura. Terapeuta bardzo precyzyjnie wyszukuje punkty energetyczne ciała i uciska je, aby przywrócić harmonię. Najczęściej w okolicy danego punktu nasi specjaliści spotykają duże napięcie mięśniowe, który jest skutkiem braku równowagi. Z tego powodu przy ucisku możesz poczuć początkowy dyskomfort, który jednak bardzo szybko zmienia się w poczucie lekkości i rozluźnienia. Aby zapewnić precyzję ruchów, masaż wykonywany jest na sucho, czyli bez użycia naturalnego olejku. Zapewniamy, że po tym masażu pozbędziesz się dokuczliwych napięć i poprawisz samopoczucie!

Kto może skorzystać z masażu?

Shiatsu to w pełni bezpieczna technika masażu, która może być stosowana zarówno u osób młodszych, jak i starszych. Są jednak pewne stany zdrowotne, przy których odradzamy korzystanie z tej formy relaksu. Należą do nich między innymi: miażdżyca, niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne oraz złamania, żylaki, osteoporoza, pierwszy trymestr ciąży lub trwająca menstruacja, skłonności do krwawień i powstawania wybroczyn skórnych, a także rozległe stany zapalne skóry.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Pierwszym zauważalnym efektem jest niesamowite poczucie lekkości dzięki zniwelowaniu napięć mięśni. Masaż shiatsu wpływa też stymulująco na procesy regeneracji organizmu. Kolejne efekty możesz zauważyć w kolejnych dniach – należą do nich złagodzenie bóli napięciowych oraz migrenowych, a także objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i bóli menstruacyjnych. Masaż ten, poprzez ucisk, przyspiesza krążenie krwi i wzmaga dotlenienie tkanek, co skutkuje poprawą funkcji odpornościowych organizmu oraz poprawą kondycji skóry. Sprawdź sam/-a i przekonaj się o niezwykłych właściwościach Masażu Shiatsu w Samui Spa!

P.S. Nie zapomnij odwiedzić nas także na Facebook’u oraz Instagramie!

Close Menu