Skip to main content
search
0

Masaż Balijski Gorącą Czekoladą – uczta dla ciała i ducha!

Jak sprawić, by masaż balijski był jeszcze przyjemniejszy? Wydaje nam się, że znamy odpowiedź! Przedstawiamy Masaż Balijski Gorącą Czekoladą, który jest bezapelacyjnie ucztą dla ciała i ducha. Czy dodatek czekolady to jedynie przyjemność dla wymagających, czy coś więcej? Jakie właściwości ma czekolada? Odpowiedź na wszystkie pytania w dzisiejszym artykule!

Niezastąpiony masaż balijski

Podstawą dla Masażu Gorącą Czekoladą jest technika naszego klasycznego masażu balijskiego. Tutaj również stawiamy przede wszystkim na rozluźnienie napięć całego ciała. Podczas tego zabiegu nasze terapeutki zaczynają od stóp, gdzie uciskają punkty odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Następnie przechodzimy przez spięte nogi, aż do pleców, gdzie zazwyczaj gromadzi się największe napięcie spowodowane głównie stresem oraz nieprawidłową postawą ciała. Dzięki odpowiednio dobranej sile nacisku i płynnym ruchom możemy poczuć błogość i odprężenie.

Za zniwelowaniem uczucia zmęczenia stoi także kojący ucisk za pomocą przedramion. Ta bezbolesna technika pozwala na maksymalne rozluźnienie i relaks. Za pomocą przedramion i posuwistych ruchów w kierunku serca nasi terapeuci realizują także elementy tak zwanego drenażu limfatycznego, dzięki któremu nadmiar płynów z ciała jest usuwany, a obrzęki niwelowane. Po masażu pleców przychodzi pora na przód nóg i rąk, oraz okolicę ramion i barków. Na sam koniec zabiegu pozostaje – nieco magiczny – masaż głowy. Ten element wykonywany jet już bez użycia czekolady. To on stanowi punkt kulminacyjny w harmonizacji energetycznej całego organizmu.

Dodatek aromatycznej czekolady

Jak sama nazwa wskazuje, do ten rodzaj masażu wykonywany jest na podgrzanej, aromatycznej czekoladzie. Celem dodatku tego składnika jest nie tylko przyjemny zapach podczas zabiegu, ale również odżywienie i nawilżenie skóry. Stosowana czekolada w swoim składzie zawiera szereg drogocennych składników, między innymi witaminy A, E, mikroelementy (magnez, cynk, żelazo) oraz flawonoidy. Dzięki nim, po zakończeniu zabiegu, możesz cieszyć się gładką, odżywioną i zdrowo wyglądającą skórą całego ciała.

Dzięki zastosowaniu podgrzanej czekolady możesz odczuć złagodzenie dolegliwości bólowych w ciele. To wszystko zasługa termoterapii – techniki stosowanej już od… starożytności. Stosowane – w postaci płynnej czekolady – ciepło obniża napięcie ścian naczyń krwionośnych, zwiększa szybkość przepływu krwi i reguluje ciśnienie. Efektem zastosowania termoterapii jest również zniwelowanie nadmiernego napięcia mięśniowo-powięziowo-nerwowego oraz poprawa jędrności skóry. Ciepło także pozytywnie wpływa na regenerację tkanek miękkich – naszych mięśni i skóry.

Masaż balijski gorącą czekoladą jako uczta dla ducha

Poza wszystkimi pozytywnymi skutkami dla ciała, zastosowanie czekolady podczas masażu ma również wpływ na nasz dobrostan psychiczny. W jaki sposób? Czekolada to naturalny stymulator endorfin – hormonów szczęścia. Już sam jej zapach przywołuje pozytywne wspomnienia i odczucia, a także pozwala na działanie naturalnej chemii w naszym mózgu. Wydzielone endorfiny wpływają na nasz nastrój i poprawiają samopoczucie psychiczne, dlatego już po pierwszym masażu poczujesz się znacznie lepiej.

Masaż balijski gorącą czekoladą i jego efekty

Już wiesz, czym jest połączenie jednej z najskuteczniejszych technik masażu z aromatycznymi zapachami – to zdecydowanie moc pozytywnych efektów dla Twojego ciała. Dzięki zastosowaniu techniki masażu prosto ze słonecznej wyspy Bali już po pierwszym masażu poczujesz rozluźnienie elementów układu ruchu, a stosowana czekolada odżywi i nawilży Twoją skórę. I nie zapominaj o najważniejszym! Ten masaż przede wszystkim odciąży Twoją głowę i myśli, a cały doskwierający stres zostawisz za drzwiami. Masaż Balijski gorącą czekoladą to bez dwóch zdań prawdziwa uczta dla ciała i umysłu!

Close Menu