Tajski Masaż Stóp (refleksologia)

Tajski masaż stóp (refleksologia) to jedna ze sztandarowych pozycji sieci Salonów Samui Spa. Jego początki sięgają starożytności, gdzie był nieocenionym sposobem walki z chorobami (nie tylko dotyczących układu ruchu). Już wtedy zauważono, że tajski masaż stóp wpływa pozytywnie na całe ciało. Dzieje się tak za sprawą teorii, która mówi, że w ludzkich stopach znajduje się 7200 zakończeń nerwowych, które są ściśle połączone z odpowiednimi narządami wewnętrznymi. Tym sposobem, masując odpowiedni obszar stopy, możemy pozbyć się bólu głowy, kręgosłupa, wątroby czy dolegliwości ze strony układu hormonalnego. W Samui Spa tajski masaż stóp wykonywany jest zgodnie z tajską tradycją, wyłącznie przez certyfikowane masażystki z wieloletnim doświadczeniem. Ten typ masażu może być wykonywany w dwojaki sposób: za pomocą dłoni i palców lub przy użyciu specjalnego, drewnianego patyczka. Obie techniki mają wywołać ten sam efekt terapeutyczny – akupresura strategicznych obszarów stopy. Refleksologia pobudza centralny układ nerwowy, świetnie rozluźnia spięte mięśnie, pobudza układ limfatyczny i poprawia jakość snu. 

1537214716

Wskazania do tajskiego masażu stóp: 

Tajski masaż stóp lub refleksologia to typ zabiegu o właściwościach leczniczych, wywierający wpływ na cały organizm. Jest szczególnie polecany osobom, które:

  • odczuwają przewlekłe zmęczenie, w tym zmęczenie nóg 
  • prowadzą siedzący tryb życia 
  • mają skłonności do migren i problemów ze snem

Masaż stóp – przeciwwskazania 

Masaż stóp jest bezpiecznym zabiegiem, jednak zgodnie ze światowymi wytycznymi, szczególną ostrożność powinny zachować osoby:

  • kobiety w pierwszym trymestrze ciąży
  • osoby. cierpiące na stany zapalne naczyń
  • grzybica stóp 

CENNIK TAJSKIEGO MASAŻU STÓP (REFLEKSOLOGII)

Czas trwania:30 minut60 minut
Cena:50 PLN90 PLN

Umów się na Tajski Masaż Stóp do jednej z czterech lokalizacji: