Skip to main content
search
0

Masaż Balijski – czy to odpowiedni zabieg dla mnie?

Masaż Balijski to bez wątpienia zabieg, który podbił serca osób z całego świata. Szereg stosowanych technik manualnych oraz doświadczenie terapeutek sprawia, że jest on niesamowicie skuteczny w walce z napięciem mięśni. Jednocześnie, masaż balijski w Samui Spa to gwarancja bezpieczeństwa i troski o ciało w każdym wieku. Sprawdź i przekonaj się, że masaż balijski to odpowiedź również na Twoje potrzeby.

Kilka słów o historii

Masaż Balijski to zabieg praktykowany od tysięcy lat. Jego ojczyzną – jak sama nazwa wskazuje – jest piękna i malownicza wyspa Bali. Według wierzeń rdzennych mieszkańców Bali, to sama bogini Lakszmi przybyła na ziemię i zaznajomiła Balijczyków z tą techniką terapii. Co ciekawe, lotosowa piękność, bo tak nazywana jest bogini Lakszmi, według legend ma… aż 4 ręce! To sprawia, że masaży wykonywany przez nią jest najbardziej doskonały, a technika znana dziś jest jedynie próbą naśladowania. Jak było naprawdę i kto właściwie ukształtował masaż balijski, tego nie wiemy, ale jesteśmy przekonani, że jest to prawdziwie boskie doznanie!

Sekrety pradawnej techniki

Technika masażu prosto z Bali to przede wszystkim rozluźnienie napiętych mięśni. Podczas tego zabiegu nasze terapeutki masują całe ciało – zaczynając od stóp, gdzie uciskają punkty odpowiadające za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Następnie terapeuta przechodzi do rozluźniania spiętych nóg oraz pleców. To w tych obszarach naszego ciała gromadzi się najwięcej stresu i napięć. Dzięki odpowiednio dobranej sile nacisku i płynnym ruchom możemy poczuć błogość i odprężenie. Za zniwelowaniem uczucia zmęczenia stoi także kojący ucisk za pomocą przedramion. Ta z pozoru groźnie wyglądająca technika przynosi niesamowite rozluźnienie napiętych i bolesnych punktów w ciele.  Na sam koniec zabiegu pozostaje – nieco magiczny – masaż głowy. To on stanowi punkt kulminacyjny w harmonizacji energetycznej całego organizmu. Terapeuci z wyspy Bali wierzą, że w naszym ciele istnieje system życiowej energii „Chi”. To ona napędza nas do działania i aktywności. Według zasad techniki Masażu Balijskiego, „Chi” można pobudzić i zbalansować podczas masażu – szczególnie głowy. Balans energetyczny przyczynia się do poczucia spokoju i równowagi zarówno w ciele, jak i w umyśle.

Czy Masaż Balijski to na pewno zabieg dla mnie?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: oczywiście, że tak! Sekretem masażu balijskiego w Samui Spa jest wsłuchanie w indywidualne potrzeby klienta. Opowiedz nam o tym, z czym przychodzisz. Czujesz wiele napięć w ciele? Czujesz ból górnego odcinka pleców? Przeżywasz intensywny stres? Nasza obsługa chętnie wysłucha i doradzi intensywność masażu i siłę nacisku dostosowaną do Twoich aktualnych potrzeb. Jeśli jednak podczas trwania zabiegu poczujesz, że chcesz zmienić siłę nacisku, poinformuj o tym terapeutę. W Samui Spa chcemy, by Twój Masaż Balijski był bezpieczny, ale także skuteczny.

Kiedy nie przychodzić na masaż?

Pomimo tego, że masaż balijski dedykowany jest wielu osobom, są pewne stany, w których odradzamy korzystanie z tej formy relaksu. Są to: przeziębienie i stany zapalne z towarzyszącym kaszlem i katarem, nadmierne skłonności do krwawień, rozległe problemy skórne, a także pierwszy trymestr i ostatni miesiąc ciąży.

Masaż Balijski sam, czy z dodatkami?

W naszej ofercie znajdziesz zabiegi, które mogą trwać 60 lub 90 minut.  Pradawną technikę masażu z Bali połączyliśmy także z aromatycznymi zapachami. Jeśli chcesz zadziałać również na zmysły i poczuć prawdziwe odprężenie wybierz Balijski Masaż Gorącą Czekoladą lub Balijski Masaż Pomarańczowy. W obydwu przypadkach gwarantujemy głęboki relaks, nieziemskie aromaty, a dzięki zastosowaniu dodatków takich jak gorąca czekolada i pomarańczowe masło shea, również nawilżenie i odżywienie Twojej skóry. Odkryj ten tradycyjny masaż w wielu odsłonach i poczuj się jak w balijskim raju już dziś!

Close Menu